2007. évi programok

Kántálás

/ Menüpont: 2007. évi programok

karacsony.jpgA egyesületünk tagjai immár másodszor törték meg ének és muzsikaszóval szentestei utcák csendjét. Barátaikkal kiegészülve a templomi istentisztelet után a falu házait sorra meglátogatva hirdették és dicsőítették Krisztus születését. Néhány karácsonyi dal eléneklése után- melyet furulya és harmonika szó kísért- a ház lakói iránti jókívánságok felsorolása következett, verses formában. A gazdák és gazdasszonyok kivétel nélkül mind, rövid vendégségre invitálták a didergő legényeket és leányokat. A frissítők és sütemények elfogyasztása után, a csapat tovább látogatta a deres utcák szépen feldíszített házait. Az esetleges adományokat az egyház javára ajánlották fel. A kántálás a hosszas beszélgetések, a jó társaságban eltöltött lopva rohanó idő miatt, egészen hajnal egyig húzódott, amikor is a maroknyi csapat az utolsó háznál is kihirdette Jézus születésének napját.

Fenyőünnep

/ Menüpont: 2007. évi programok

A karácsony meghittségét, ünnepiességét méltatva családias hangulatot teremtve együtt ünnepelt a falu valamennyi lakója! A rendezvény lebonyolítására egyesületünk és az alsódobszai önkormányzat közösen vállalkozott. A falu iskolájának udvarán- hol generációk nőttek fel- a didergő tömegek lelkébe Vass Nógrádi Béla tiszteletes úr ünnepi szavai csempésztek némi meleget. Ezután Bűdi Károly polgármester úr emelte ki a szeretet ünnepének fontosságát, és az egymás iránti megértés, szeretet szükségességét. Ezen gondolatok után a Felsődobszai Filharmonia Nostra Női Kórus – kikkel jó kapcsolatot sikerült kiépítenünk- ünnepi műsorát hallgathattuk, mely igazi szellemi felüdülésként szolgált azon a hideg éjszakán. A dalok alá a zenét a Tátorján Együttes szolgáltatta. A koncert végeztével az ünneplő tömeget szeretetvendégség várta, ahol ki- ki kedvére válogathatott a finomabbnál-finomabb sütemények, a meleg hurka, és a zamatos forralt bor és tea között. A falu népe ezen szerény vacsora mellett jót beszélgetve, lelkét ünnepi díszbe öltöztetve térhetett haza.

2023.01.25

Zenés mulatságok a helyi kultúrteremben

/ Menüpont: 2007. évi programok

A hosszú téli esték már nagymamáink idejében is a legjobb alkalmat szolgáltatták egy kis zenés mulatozáshoz! Egyesületünk megtartva ezen remek szokást decemberben két alkalommal szervezett bált

Őszi gyalogtúra

/ Menüpont: 2007. évi programok

A természet ismét kegyes volt a túrázókhoz! A korábbi napok esős időjárásának ellenére, a nyárhoz hasonlóan az őszi túrán résztvevők is megúszták szárazon, akik ismét szép számmal gyűltek össze az alsódobszai vegyesbolt előtt.

Tanösvényavató I. Nyári túra

/ Menüpont: 2007. évi programok

2007. augusztus 25-én túrázni vágyók tömege lepte el Alsódobsza főutcáját. A helyi fiatalok által szervezett nyár végi gyalogtúra vonzotta őket, e harangod-völgyi kis település szívébe.

Hernád menti Tátorján tanösvény kialakítása

/ Menüpont: 2007. évi programok

Egyesületünk egyik legfontosabb célkitűzése a Hernád menti környezet megismertetése, értékeinek bemutatása. Erre pedig mi sem alkalmasabb, egy tanösvénynél!