2018. évi programok

Egyesületi bál

/ Menüpont: 2018. évi programok

December 1-én rendeztük meg szokásos jótékonysági bálunkat, ahol a befolyt összeget mindig a jövő évi programokra fordítjuk. Nagy örömünkre sok barátunk érezte magáénak ezen nemes ügyet, és megjelenésével, felajánlásával hozzájárult a község és a környező települések kulturális éltéhez. Az este olyan hangulatban telt, hogy a tombolahúzásra is csupán 1 óra után került sor, mivel senki nem akarta abbahagyni a táncot. A zenére ezúton sem lehetett panasz, amit Bodollai Szabolcs szolgáltatott, a termet pedig az önkormányzat bocsájtotta rendelkezésünkre, melyet ezúton is köszönünk. Az asztalra a vacsora Bajnay Pál jóvoltából került rá, igazi éttermi ízeket varázsolva a tányérra.

Afrika nap

/ Menüpont: 2018. évi programok

Egyesületünk közvetítésével az alsódobszai általános iskolába látogatott el a Magyar Afrika Társaság néhány képviselője, akik egy vetítéssel egybekötött előadással bővítették a gyermekek ismereteit Afrika földrajzáról, népességéről, kultúrájáról, állatvilágáról.

/ Menüpont: 2018. évi programok

A szép időnek köszönhetően mintegy 50 fő vágott neki újra a Tátorján Tanösvénynek az ország különböző pontjairól, a legmesszebbről Nagyváradról, Budapestről, illetve Hershey-ből (Pennsylvania) érkeztek hozzánk.

Madarak és fák napja

/ Menüpont: 2018. évi programok

Aki eljött, ismét felejthetetlen élménnyel térhetett haza.

Halak napja

/ Menüpont: 2018. évi programok

Március 20-án rendezte meg egyesületünk a Halak napját két általános iskolában, Alsódobszán, és a Rákóczi általános iskolában Szerencsen. Mindkét helyszínen interaktív előadást hallhattak a tanulók a hazai, elsősorban a Hernád folyóban előforduló halakról, az invazív, nem őshonos fajok elterjedésének veszélyéről, az őshonos és veszélyeztetett, védett halfajok fennmaradásának fontosságáról. Mobil akváriumainkban gyakoribb fajok bemutatásra is kerültek.

/ Menüpont: 2018. évi programok

Február 17-én tartottuk meg szakmai napunkat, melyen a nap folyamán 50 fő vett részt. Bűdi Károly polgármester Úr köszöntője után az Újcsanálosi Cup Cakes műsorát tekinthettük meg.