2009. évi programok

Zenés december

/ Menüpont: 2009. évi programok

Adventi zenés Áhítattal kedveskedett egyesületünk maroknyi csoportja (Bereczky Ágnes, Kovács Georgina, Dobai Ádám, Bereczky Attila) a Hernád völgy és Taktaköz 4 településén. (Alsódobsza, Csobaj, Felsődobsza, Újcsanálos). Koncertjeink alkalmával a szeretetre, közös együttlétre hívtuk fel a figyelmet Adventi ünnepünk és a Karácsony alkalmával. Kizárólag Igazi hangszereken (orgona, furulya, harsona,) szólalt meg J.S.Bach, J. Pachelbel, F. Mendelssohn művei közül néhány és népszerű
karácsonyi dalcsokorral kedveskedtünk gitáron, furulyán a megtisztelő közönségnek. Előadásunkkor felhívtuk a figyelmet a templomi kisorgonák megbecsülésére, hasznosságára és a modernizáció káros hatásaira életünkben, kultúránkban, zenei életünkben. Az alsódobszai falukarácsony színvonalas műsora bizonyította, hogy szükség van a közös ünnepi együttlétre. Ezen az alkalmon a kiszámíthatatlan időjárás miatt nem vittünk ki semmiféle elektromos hangszert, vagy erősítést, így rövid karácsonyi dalcsokorral kedveskedett tangóharmonikán Danyikó Zoltán, furulyán Bereczky Ágnes. A jelenlévők testileg-lelkileg feltöltődve várhatták a Karácsonyi ünnepeket!

Európai madármegfigyelő napok

/ Menüpont: 2009. évi programok

Október 04-én vasárnap délelőtt vett részt egyesületünk néhány tagja (4 fő) az Európai Madármegfigyelő Napok nevezetű rendezvényen.

Szemétszedés a tanösvényen

/ Menüpont: 2009. évi programok

Egyesületünk Szeptember 5-én szemétgyűjtési akciót rendezett a takarítás világnapja alkalmából.

/ Menüpont: 2009. évi programok

Augusztus 8-án az előző évekhez hasonlóan rendeztük meg nyári tanösvény túránkat.

Madarak és fák napja

/ Menüpont: 2009. évi programok

Május 9-én reggel általános iskolás gyerekek tömege lepte el Alsódobsza utcáit. A tavalyitól eltérően az idén jóval több csoport jelentkezett a következő településekről: Alsódobsza, Halmaj, Megyaszó, Miskolc, Újcsanálos.

Óvodapedagógusok a tanösvényen

/ Menüpont: 2009. évi programok

140.jpgMájus 6-án 11 óvónő vett részt egy közepes túrán tanösvényünkön. Túránk elején az alsódobszai óvódával ismerkedhettek meg, majd a falu és a templom történetével. A tanösvényen haladva utunk célja volt a Tátorjános Természetvédelmi Terület bemutatása, és a végcél a megyaszói pincefalu volt.

Előadás a Kocsonyafesztiválon

/ Menüpont: 2009. évi programok

palinka_com-miskolci-kocsonyafesztival-1.jpgFebruár 20-án képviselte magát egyesületünk az idei kocsonyafesztiválon. Mintegy egy órás előadással mutattuk be az egyesületet, és programjainkat. Remek alkalom volt rá, hogy hasonló felfogású és érdeklődésű emberekkel találkozhassunk, illetve hogy hírét vihessük tevékenységünknek.

Képmás koncert

/ Menüpont: 2009. évi programok

Képmás, egy kicsit máskép!
Minden nehézség ellenére, az idén is sikerült megszervezni az alsódobszai kultúrterem falai között, a nyíregyházi Képmás zenekar koncertjét. Az est folyamán a megjelentek Zorán, Ákos, Sting, Bonanza Banzai feldolgozásokat hallhattak, egyedi, akusztikus hangszerelés által. A tavalyihoz hasonló barátságos, családias légkörben telt el az est, mely kicsiknek és nagyoknak egyaránt felüdülést, kikapcsolódást jelentett. A vizuális élményre szomjazók sem maradtak hoppon, hiszen a látványról a zenészek karizmatikus megjelenésén kívül, lámpák sokasága, és a számokhoz illő klipek gondoskodtak. Az estet forraltborozással egybekötött kötetlen beszélgetés zárta, ahol a résztvevők és a zenekar tagjai elmélyíthették a már tavaly megköttetett barátságukat.

/ Menüpont: 2009. évi programok

Ha február, akkor szakmai nap. Ismét a kultúráé volt a főszerep ezen téli napon. Színes, változatos előadóktól hallhattunk izgalmas témákat, látványos vetítések kíséretében.