Közösségi ház, állatmenhely

Támogatói tábla felhelyezése

321409157_525770412633422_3840532730749081052_n.jpgDecember 15-én újabb Magyar Falu Program támogatói tábla került közösségi házunk homlokzatára, amely a régen várt tetőszerkezet felújítási projektjének zárásáról ad tájékoztatást. Év végi egyesületi összejövetelünkön ezt követően Dobai Ádám főtitkár évértékelő beszédével köszöntötte a megjelenteket és összefoglalta az elmúlt év eredményeit. Hangsúlyozta a közösség összetartó erejének fontosságát.

2023.01.23

Biztos fedél a közösségi ház felett

Nagy váldia1.jpgtozás szemtanúi lehetnek azok, akik mostanában közösségi házunk tájékán megfordultak. Ugyanis egyesületünknek a Magyar Falu Program Falusi Civil Alap „civil közösségi tevékenységek és feltételeinek támogatása” FCA-KP-1-2021/1-000649 számú pályázat keretében lehetősége nyílt a korábban megvásárolt Alsódobsza, Rákóczi út 66. szám alatt található ház tetőszerkezetének teljes felújítására.

A tetőzet az ingatlan megvásárlásakor elavult és elhasználódott állapotában volt, mely nem biztosította kellőképpen a közösségi ház időjárástól való védelmét, veszélyeztette az abban kialakítandó tereket és értékeket.

A felújítás kiterjedt a teljes faszerkezet, a héjazat, valamint az ereszcsatorna rendszer cseréjére. Így most már egy környezetbe sokkal jobban illő, modern, a kor követelményeinek minden tekintetben eleget tevő „biztos fedél” nyújt védelmet egyesületi ingatlanunk felett!

A kivitelezés a pályázattal elnyert 5.999.094 forintnyi forrás felhasználásával valósult meg.

Közösségi ház átadása

December 29-én szúk körben felavattuk egyesületi ingatlanunkat. A Magyar Falu Program Falusi Civil Alap keretében „civil közösségi tevékenységek és feltételeinek támogatása” FCA-KP-1-2020/1-000841 számú pályázaton eredményesen vettünk részt, mely keretében lehetőség adódott az Alsódobsza, Rákóczi út 66. szám alatti ingatlan megvásárlására, berendezésére és egyes felújítási munkálatok elvégzésére.
3khaz.jpg
A szűk körű összejövetelen Kerekes Kamilla vadászkürttel előadott darabja után egyesületünk elnöke tájékoztatta a megjelenteket a ház vásárlásáról, a felújítási munkák folyamatáról. Az ingatlant megtekintette Bűdi Károly polgármester Úr is, aki örömét fejezte ki és látta el pályázati tanácsokkal tagjainkat.
Az ingatlan megvásárlása egy többfunkciós közösségi tér kialakítását teszi lehetővé, amely fejleszti a közösségi élet minőségét, a helyi gyerekek, fiatalok ismereteit és látókörét. Helyszínt nyújt közösségi összejövetelekhez, művészeti próbákhoz. Az épület egyik helyiségében a Hernád-völgy természeti értékei kerülnek bemutatásra, másik terme pedig a helytörténeti gyűjteményünknek ad otthont.

Az udvar és a hozzá tartozó melléképület ideális teret biztosít a mentett vadon élő madarak és emlősök ideiglenes elhelyezésére. A pályázat összege elegendő volt az ingatlan megvásárlásra, bútorok beszerzésére, tisztasági festés elvégzésére, valamint a fürdőszoba használhatóvá tételére.

Közösségi ház vásárlása, felújítása

231.jpgEgyesületünk a Magyar Falu Program Falusi Civil Alap keretében „civil közösségi tevékenységek és feltételeinek támogatása” FCA-KP-1-2020/1-000841 számú pályázaton eredményesen vett részt, mely keretében lehetőség adódott az Alsódobsza Rákóczi út 66. szám alatti ingatlan megvásárlására, berendezésére, s egyes felújítási munkálatok elvégzésére.

Az ingatlan megvásárlása egy többfunkciós közösségi tér kialakítását teszi lehetővé, amely fejleszti a közösségi élet életminőségét, a helyi gyerekek, fiatalok ismereteit és látókörét. Helyszínt nyújt közösségi összejövetelekhez, művészeti próbákhoz. Az épület egyik helyiségében a Hernád völgy természeti értékei kerülnek bemutatásra, másik terme pedig a helytörténeti gyűjteményünknek ad otthont.

Az udvar, s a hozzá tartozó melléképület ideális teret biztosít a mentett vadon élő madarak és emlősök ideiglenes elhelyezésére,

A pályázattal elnyert 6.000.000 forintnyi forrást az ingatlan megvásárlására, bútorok beszerzésére, tisztasági festés elvégzésére, valamint a fürdőszoba használhatóvá tételére fordítottuk.