2008. évi programok

Adventi zenés áhitatok

/ Menüpont: 2008. évi programok

136.jpgEz év decembere is bővelkedett programokban, melyek központi témája nem is lehetett más, mint a karácsony, és az erre való lelki felkészülés. Egyesületünk ezúttal is a zene és vers egyetemes eszközéhez nyúlt.

Báli mulatságok

/ Menüpont: 2008. évi programok

bal1.jpgIsmét összegyűlt a falu fiatalabb és idősebb generációja egy kis tél esti zenés dínomdánomra. Ezen eseményekre október és november végén került sor. A zenére ezúttal sem lehetett panasz, melyet Bodolai Szabolcs nyújtott, a vokált pedig mulatozók tömege szolgáltatta. A bálok alatt mindenki elfelejthette a szürke hétköznapok gondjait, és belevethette magát Bacchus mámoros ölébe. Reméljük jövőre azok is kedvet kapnak egy kis társasági élethez, akik az éven nem mutatták meg táncbeli tudásukat.

Őszi túra

/ Menüpont: 2008. évi programok

A fátyolszerű köd felszállta után, festő palettákat megszégyenítő szín kavalkáddal tárult a Hernád-völgye a túrázók elé. A reggeli hideg levegőt hamar visszaszorította a fáradt nap megannyi csiklandozó sugara. A fák nagyot nyújtózkodtak a hideg tél beállta előtt, s próbáltak még egy utolsó meleg fürdőt venni ezen a gyönyörű őszi napon. A szél átszáguldva lombjaik között színes levelek sokaságát szórta a túrázók lába elé. A baráti társaság az út végére egészen összekovácsolódott, s alaposan megfiatalodott a sok-sok nevetéstől. Hallgatva az időjárás előrejelzésre - mely esőről és hideg időről tett említést- mindenki alaposan felöltözött, sőt még esőkabátot is csomagoltak néhányan. A levegő felmelegedésével, és a felesleges ruhadarabok súlyának növekedésével a csapat tagjainak bizalma egyre csökkent az effajta előrejelzések iránt. Úgy látszik ideje visszatérnünk nagyapáink levelibékás módszeréhez!

A takarítás világnapja

/ Menüpont: 2008. évi programok

Szeptember 3-án, a takarítási világnap alkalmából egyesületünk kis csoportja szemétgyűjtésre indult három helyszínre, ahol az eldobált hulladékokat sikeresen összegyűjtötték. Összesen 4 zsák szemetet sikerült összeszedni, nagyrészt műanyag flakon, sörösdoboz volt eldobálva. Reméljük a jövőben egyre kevesebbet kell majd begyűjtenünk ezekből a hulladékokból.

/ Menüpont: 2008. évi programok

Augusztus 23-án került sikeresen megrendezésre a születésnapi túra, melyen 65 túrázó vett részt, és a délutáni egyesületi nap, ahol 80-90-en gyűltünk össze.

Overalos barlangtúra

/ Menüpont: 2008. évi programok

barlang.jpgAugusztus 16-án került megrendezésre az egyesületi barlangtúra. Bepillantást nyerhettünk a Bükk-fennsíki víznyelők egyik barlangjába, a Létrási-vizes barlangba. Bátori Károly barlangi túravezető rövid ismertetőjében bemutatta a barlangi képződményeket, és a barlang kialakulását, természeti értékeit. A túrát mindenki nagyon élvezte és kellemesen elfáradtak, akik először tették próbára tudásukat a barlangban.

Orgonakoncert

/ Menüpont: 2008. évi programok

2008 Július 6-án a 65 éves orgonára emlékeztünk hangverseny formájában. Az orgonát 1943-ban építette Gerstenengst József 8 változattal. A hangszeren 25 éven keresztül néhai Bűdi Károly kántor játszott, akiről a hangversenyen megemlékeztek az egybegyűltek. Az orgona 2007-ben lett felújítva, előtte 20 éven keresztül nem szólt. Mátyus Gabriella orgonaművésznő J.S.Bach, Pachelbel, Mendelssohn és Walther műveiből adott koncertet. A művésznő színvonalas, változatos orgonajátékával bebizonyította annak a feltevésnek az ellenkezőjét, miszerint "A templomi orgonák hangversenyre alkalmatlanok a maguk 8 regiszterével".

Éjszakai túra

/ Menüpont: 2008. évi programok

129.jpgA szürke Hold komoran nézett üreges csontszemével az alatta kígyószerűen kanyargó, és hangoskodó túrázók, lámpafényes sorára. Mintha csak ezt mondta volna: „Micsoda zajos társaság!” Pedig mi nem zajongtunk csupán elevenek voltunk. Elevenek, mint egy nagy gyerek! Újra élhettük cserkész kalandjainkat, az osztálykirándulások elmaradhatatlan esti bolyongásait, s kiélhettük ijesztgetési hajlamainkat az ijedősebb, gyengébbik nem irányába. A kellő fegyelemről, s arról hogy senkinek ne essen baja a közöttünk levő óvónők vigyázó tekintetei gondoskodtak. A dombokról visszanézve, a völgyben a falvak megannyi apró metropoliszként világítottak. Igazán gyönyörű látvány volt. Az út végére mindenki kellően elfáradt, élményekkel és rémtörténetekkel gazdagodva hajthatta fejét nyugovóra.

Jótékonysági hangversen Felsődobszán

/ Menüpont: 2008. évi programok

A jótékonysági hangverseny május 30-án délután a Református templomban került megrendezésre a Bárczay-napok záró rendezvényeként, ahol a Bárczay család tagjai is megtisztelték jelenlétükkel a hangversenyt.

Zenés áhitat

/ Menüpont: 2008. évi programok

2008. május 18-án kerület megrendezésre a Református templomban.