Mentések

Egerészölyvek elhelyezése

/ Menüpont: Mentések

A múlt héten érkezett hozzánk a Mályi Madármentő Állomásról 3 egerészölyv fióka.

Húsvéti hódmentés

/ Menüpont: Mentések

Nagypénteken hívták egyesületünket, miszerint a Taktaközben egy rossz állapotban lévő hódot találtak az út mellett

2023.01.23

Vadon élő állatok mentése (2021-es összefoglaló)

/ Menüpont: Mentések

Madármenhelyünkre 2021-ben 56 alkalommal, összesen 92 példány madarakból, emlősökből, hüllőkből álló gerinces állatfaj jutott el.

2023.01.23

Fokozottan védett ürge egyedek áttelepítése

/ Menüpont: Mentések

Fokozottan védett ürge (Spermophilus citellus) egyedek áttelepítése a „Balatoni Bringakör Tihanyi szakaszainak építése” projekt által érintett Tihany 034, 048/1 és 051/1 hrsz-ú ingatlanok területéről.

Szarvasborjú szarvasbőgés idején

/ Menüpont: Mentések
Igazi ritkaság j227.jpgelent meg egyesületünk mentőállomásán Október elején. Egy gímszarvasborjú. Edelényből hozták el, Lehoczky Krisztián közbenjárásával.
Normális esetben a szarvasok ellése áprilistól-júniusig tart. Most, szarvasbőgés idején üzekednek, de nagyon ritkán december-februárban folyató tehén kiváltja a bőgést és a párzás is eredményes lehet, egészen márciusig. A vemhességi idő 7,6 hónap, tehát ez az októberi borjú kora tavasszal foganhatott. Sajnos túlélési esélyei rosszak, mivel anyjától nem kapta meg a kellő immunanyagokat az első tejből (föcstej-kolosztrum). Ezen kívül jön a téli időszak, ami szintén nem kedvez megerősödésének. Mindenesetre megpróbálunk mindent megtenni, köszönjük a kecsketej ellátását a szentistvánbaksai kecske-laknak!

Egy kis tanácsadás

/ Menüpont: Mentések

2021. július 8-án Babák Kata keresett meg minket, ugyanis az udvarán egy madárfészek leesett a korábbi helyéről, melyben pihés fiókák voltak

Áram ütötte uhu

/ Menüpont: Mentések

A mentőállomásunkra bekerült Uhut sikeresen elszállítottuk a Hortobágyi Madárkórházba, ahol azonnali ellátásban részesült.

Mogyorós pele a komposztban

/ Menüpont: Mentések

Nemrég kaptunk lakossági bejelentést, miszerint kerti komposztálás alkalmával valamilyen "cickányfélét" találtak a faapríték között.

Ismét egy mókus érkezett

/ Menüpont: Mentések

A Segítő Kéz a Kutyákért Egyesület keresett meg minket Húsvét tájékán, egy elárvult mókus nevelésének segítségében és esetleges későbbi elhelyezésében

Az elütött vadmacska tragédiája