2013. évi programok

Bagolylesen az MME Bükki helyi csoportjával

/ Menüpont: 2013. évi programok

99.jpgA Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) 34. Bükki helyi csoportjának aktív Miskolci tagjai szervezték meg több természetvédelmi szervezet közreműködésével a Miskolci bagolylest az egyetem parkjában február 16-án. Rengeteg érdekes programot kínált a rendezvény kicsiknek és felnőtteknek egyaránt. Egyesületünk tagjai a barlangkutató kötéltechnikában használatos mászási módszert ismertette meg az érdeklődőkkel és csigarendszerrel (flashenzug) lehetett megpróbálni 30 kg feletti sziklakövet a magasba emelni.

Barlangos nap a Bükkben

/ Menüpont: 2013. évi programok

100.jpgFebruár 16-án, szombaton az egyesület barlangászattal is foglalkozó tagjai és külső érdeklődők több kis-fennsíki barlangot is végiglátogattak az egyesület szervezte Barlangos Napon. Először az abszolút kezdő szintű, szabadon látogatható Csókási-barlangot jártuk be, majd a Csókás-réti-víznyelőt. A Vénusz-barlang bejáratát vastag földtakaró fedte be, úgyhogy ez most kimaradt a programunkból, de legközelebb felkészültek leszünk. Mindenki nagy lelkesedéssel birkózott meg a szűkületek, mászások és pocsolyák jelentette kihívásokkal. Reméljük megtetszett nekik ez a rejtett világ.

/ Menüpont: 2013. évi programok

Hatodik alkalommal 45 fő részvételével sikeresen zajlott le szakmai napunk.

Téli túra

/ Menüpont: 2013. évi programok

Január 19-én indult útnak, kellemes téli hóesésben 23 fő. Helyi lakosokon kívül az alábbi településekről jöttek túrázóink: Tiszaújváros, Nagykinizs, Nyíregyháza, Szerencs, Tarcal, Ond, Mád, Taktaharkány, Miskolc. A Református templom megtekintése után az Alsódobszai pincéknél töltötték fel magukat túrázóink forró védőitallal, majd láttak neki a túrának. A túra útvonalának a negyedénél egy véletlen csúszás miatt egyik túrázónk csuklótörést szenvedett, melyet elsősegélyben jártas túravezetőink stabilizáltak, készenlétben álló tagjaink pedig sikeresen végrehajtották mentését a rendkívül rossz terepviszonyok mellett. Szerencsére a baleset nem szegte senki kedvét a tovább haladástól. Délután 15.30 kor érkezett vissza a társaság Alsódobszára, ahol az egyesületi tagok lángossal és forró itallal várták a fáradt túrázókat. Köszönjük a téli túránkhoz adott felajánlásokat Nagy Bélának és Danyikó Andrásnak!