2023.01.26

Megnyitó műsorként a Szivárvány női kórus műsorát hallhattuk, amit egymás után követtek az előadások. Elsőként Barati Sándor (Zöld Akció egyesület) mesélt Borsod-Abaúj-Zemplén megye helyi védett természeti értékeiről, különös tekintettel a védett fáiról. Majd Miklós Tamás (Észak- magyarországi Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság) ismertette a Hernád völgyének erdőállományát, és annak vízgazdálkodásban betöltött szerepét. Demeter Zoltán A Zöld Akció Egyesület elnökeként bemutatta egyesületüknek a tevékenységét működését. A képes beszámolókból mi sem maradhattunk ki, ezért a jelenlévők láthatták 2010-es programjainkat, erőfeszítéseinket. Babos Andrásné (magyar-történelem szakos tanár) kedvenc területét a költészetet hozta kicsit közelebb hozzánk, a "Költészet a természetben, természet a költészetben" című előadásával. Sokan vártuk "Dr Rock", azaz Pleskonics András (Rocktörténet oktató - Szegedi Egyetem) történeteit a rockzene kialakulásáról, annak történetéről.